مبانی تعمیر خودرو

بهترین راه برای جلوگیری از تعمیر خودرو ، تعمیر قطعات خراب و نگهداری درست است. دانستن نحوه کار وسیله نقلیه ی شما و چگونگی شناسایی مشکلات رایج در اتومبیل ، شروع خوبی است. همچنین دانستن نحوه انتخاب مکانیک خوب و مناسب، انواع سؤالاتی که مطرح می شود و حقوق مصرف کننده شما نیز مهم است. این نوع اطلاعات ممکن است به شما کمک کند تا خطاهای مکانیکی را نادیده بگیرید.

در انتخاب یک تعمیرگاه باید به دنبال چه چیزی بگردم؟

  • از دوستان ، خانواده و سایر افرادی که به آنها اعتماد دارید توصیه هایی بخواهید. قبل از اینکه نیاز به یک تعمیرگاه داشته باشید ، به دنبال یک تعمیرگاه باشید تا از تصمیم گیری در آخرین لحظه خودداری کنید.
  • برای انجام بهترین معاملات از طریق تلفن و آنلاین خرید کنید و سیاست های گارانتی تعمیرات را با یکدیگر مقایسه کنید
  • اگر قانون منطقه یا محلی شما نیاز به مجوز یا ثبت نام در تعمیرگاه ها دارد ، از مجوزهای فعلی دیدن کنید. همچنین ، دادستان کل کشور یا سازمان حمایت از مصرف کننده محلی، ممکن است بدانند که آیا سابقه شکایت در مورد یک تعمیرگاه خاص وجود دارد یا خیر.
  • اطمینان حاصل کنید که فروشگاه به ضمانت وسیله نقلیه شما احترام می گذارد.

نحوه انتخاب یک تکنسین

به دنبال مغازه هایی باشید که گواهینامه های مختلفی را نشان می دهند – مانند یک مهر و موم خدمات عالی خودرو. گواهینامه نشان می دهد که برخی یا تمام تکنسین ها در زمینه های فنی خاص ، معیارهای اساسی دانش و شایستگی را رعایت می کنند. مطمئن شوید که گواهینامه ها جاری هستند ، اما به یاد داشته باشید که صدور گواهینامه به تنهایی تضمینی برای کار خوب یا صادقانه نیست.
سؤال کنید که آیا تکنسین یا فروشگاه تجربه کار کافی درمورد همان مدل وسیله نقلیه مورد نظر شما را دارد یا خیر.

هزینه های تعمیر: باز کردن قفل

قبل از اینکه کار انجام دهید ، سؤال کنید که مغازه چگونه کار خود را می کند. برخی از مغازه ها برای تعمیر کار خودرو نرخ کارانه ای را برای کار خود در نظر می گیرند. این نرخ منتشر شده بر اساس ارزیابی مستقل یا تولیدکننده از زمان مورد نیاز برای انجام تعمیرات است. برخی دیگر براساس زمان واقعی که تکنسین در تعمیر خودرو کار کرده است شارژ می شوند.

اگر به تعمیرات گران قیمت یا پیچیده نیاز دارید ، یا در مورد کار توصیه شده سؤالی دارید ، نظر دوم را در نظر بگیرید.

اگر تصمیم دارید که این کار در جای دیگر انجام شود ، موارد مورد نیاز خودر را در نظر بگیرید چون بسیاری از تعمیرگاه ها برای زمان تشخیص هزینه می گیرند.

فروشگاه هایی که فقط کارهای تشخیصی انجام می دهند و قطعات یا فروش آنها را نمی فروشند ، ممکن است بتوانند نظر عینی را در مورد اینکه تعمیرات لازم است را به شما ارائه دهند.

بعد از اتمام کار به چه چیزهایی نیاز دارم؟

یک سفارش تعمیر کامل را برای توصیف کار انجام شده دریافت کنید. این لیست باید شامل هر تعمیر ، قطعات عرضه شده ، هزینه هر قسمت ، هزینه کار و خواندن کیلومتر شمار وسایل نقلیه هنگام وارد کردن وسیله نقلیه و همچنین به پایان رسیدن سفارش تعمیر باشد. تمام قطعات تعویض شده را بخواهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *